Tlumiče hluku výstřelu

Poslání tlumičů hluku výstřelu spočívá v utajení nebo utišení hluku, který doprovází výstřel. Je rozdíl v použití při vojenských či policejních akcích a při používání v nedělním střeleckém klubu. Větší útlum je vykoupen i vyšší cenou tlumiče a použitého střeliva.

Očekávání se někdy projeví i jako velké zklamání. Pochopitelně v kině a televizi se jedná o výstřel s hlukem hlasitosti "Lvího pšouku." V praxi je to opravdu randál, který při střelbě pod střechou stejně vyžaduje použití chráničů sluchu. 

Střelivo a hmotnost střely jsou velice důležité pro správný útlum a spolehlivou funkci zbraně. Rovněž kvalita použité prachové náplně má vliv na znečištění zbraně.

Vratná pružina je poslední možnost jak eliminovat hmotnost závěru s osazeným kolimátorem. Čím těžší kolimátor, tím slabší vratná pružina. 

GIS pro pistole Glock 17 a 19

COMPACT a STANDARD

GIS je český výrobce. Jeho výrobky jsou vhodné pro střelce, kteří častěji střílí. Vnitřek jeho tlumičů je tvořen stavebnicí jejíž díly, je při opotřebení, možné velmi snadno vyměnit. Rovněž čištění je velice, velice jednoduché. Soupravu tvoří tlumič, pouzdro a klíč. Na zbraň se upevňuje pomocí závitu a je určen pro modely Glock 17 a 19 s prodlouženou hlavní a závitem M13,5x1 levý.

Cena modelu COMPACT je 13.260,- Kč

Cena modelu STANDARD je 13.900,- Kč


  .

  Fischer Development

   První firma, která vyvinula tlumič hluku výstřelu pro pistole Glock a Heckler a Koch, který kombinuje všechny výhody různých tlumičů do jednoho produktu.

  Všechna činnost spočívá v jednoduchém nasazení na lištu. Jedno kliknutí a tlumič je připraven k plnému použití. Tento inovativní tlumiče od Fischer Development si zaslouží Vaší pozornost protože nepotřebuje prodlouženou hlaveň se závitem ani žádné další úpravy. Při nasazení tlumiče není nutné používání speciálních mířidel. Vystačíte s těmi původními.  Tlumič se dodává ve dvou barevných provedeních - FDE a černém.

  Nabízí se v provedení pro pistole Glock

  Glock17: FD917 Gen. 3/4 Compact
  Glock17: FD917 Gen. 5 Compact
  Glock19: FD919 Gen. 3/4 Compact
  Glock19: FD919 Gen. 5 Compact
  Glock19X: FD919x Gen. 5 Compact
  Glock34: FD934 Gen. 3/4 Compact
  Glock45: FD945 Gen.5 Compact 
  Připravuje se: Glock21: FD4521 (již brzy)

  a pro pistole Heckler a Koch

  SFP9: FD SFP9 Compact   Připravujeme - tlumiče A - TEC