Specifikace pistolí Glock

MOS

Modular Optic System

Modely označené MOS (Modular Optic System) jsou vybaveny výměnnou montáží, která slouží k připevnění optického kolimátoru na zbraň. Použití kolimátoru zrychluje zamíření a usnadní zamíření za zhoršených světelných podmínek.

FS

Front Serations

Modely označené FS (Front Serations) jsou opatřeny v přední části závěru svislými drážkami pro snadnější manipulaci se závěrem. Zejména při kontrole, vybíjení nebo nabíjení zbraně.

FDE

Flat Dark Earth

C

Kompenzátor

Jedná se o barevné provedení rámu zbraně, které bylo navrženo pro armádní a policejní jednotky pro snadně maskování v terénu. 

Modely označené písmenem C jsou opatřeny kompenzátorem zdvihu. Účelem kompenzátoru je tlumit odskok a zpětný ráz, který vniká po výstřelu. Usnadní rychlejší střelbu v sériích ran vystřelených velmi rychle za sebou. Při používání zbraní s kompenzátorem je nutné dbát vyšší opatrnosti a používat ochranné brýle.

SLIMLINE

Štíhlý rám s jednořadým zásobníkem

CROSSOVER

Semikompaktní verze

Do této kategorie patří modely s jednořadým zásobníkem, které jsou pro svou štíhlost předurčeny pro skryté nošení. V současné době se nabízí modely G36 v ráži .45 ACP, G42 v ráži 9 Browning, G43, G43X, G43X Rail, G48, G48 Rail, G43 MOS a G48 MOS  v ráži 9 Luger.  

Tato specifikace zahrnuje (zatím) dva modely a to G19X a model G45. Jedná se o zbraně se standardní velikostí rámu (STANDARD) a zkráceným závěrem (COMPACT). Oba modely jsou vhodné pro použití jako záložní zbraň v případě, že hlavní zbraň selže. 

Prodloužená hlaveň se závitem

Závit u pistolí Glock je M13,5x1

V současné době jsou tlumiče hluku výstřelu zařazeny do kategorie zbraní "C" tzn., že jsou na ohlášení. V nabídce se proto stále častěji objevují modely s prodlouženou hlavní a závitem. Je možné dokoupit ke stávajícímu modelu samostatnou prodlouženou hlaveň se závitem. K nákupu takové hlavně je potřeba povolení pro nákup zbraně kategorie "B". Při objednávce je nutné uvést model a generaci.