Generace pistolí Glock

Glock - generace 1 až 5 
aneb jak šel vývoj od roku 1985 až po dnešek.

Tak jak vzrůstali nároky uživatelů z řad armády, policie, osobní obrany a sportovců, tak se firma pochopitelně snažila svůj produkt vylepšovat. Viditelným znakem a výsledkem vylepšování je vždy nová generace, která přináší ty nejnovější a nemodernější prvky, Pokusíme se Vás provést všemi generacemi, tak jak je uváděl výrobce na trh.

Generace 1

Základní model, který byl zaveden do armádní výzbroje. Tímto modelem to všechno odstartovalo. A že to byl opravdu úspěšný start (kdo to kdy viděl - pistole z bakelitu) to dokazují ostatní světový výrobci zbraní, kteří začaly tento krok (polymerový rám) kopírovat.

Generace 4

Na tomto modelu je použit rám s výměnnými hřbety, které velmi dobře uspokojí většinu střelců. K základu je možné přidat dvě další varianty s bobřím ocasem.

Generace 2

K rámu první generace přibylo drážkování přední a zadní části rukojeti zbraně. S tímto modelem jsme v naší firmě dosáhli  počtu přes 250.000 ran, než došlo k prasknutí závěru.

 

Generace 5

5 generace je vylepšena o celou řadu prvků, které výrazně zlepší už i tak vynikající vlastnosti předchozích modelů.
- nová povrchová úprava hlavně a závěru
- nový druh vývrtu v hlavni
- nový zaoblený tvar přední části závěru
- nová vratná pružina
- nová kulisa s jedním čepem
- nový domeček spouště
- nová pružina zámku závěru
- nový tvar blokace úderníku
- nový tvar úderníku
- oboustranný záchyt závěru
- nový tvar mířidel
- rozšíření zásobníkové šachty
- změna přední úchopové části rámu
- vybrání v přední části rámu pro snadnější vyjmutí zásobníku
- zvětšená botka zásobníku pro snadnější vyjmutí zásobníku
- oranžová barva podavačů

Generace 3

Na tomto modelu se poprvé v historii objevil rám s lepším úchopem, který představuje zdrsněnou texturu s vybráním na prsty a railem pro upevnění svítilny.


Crossover

Tato modelová řada si ponechává vlastnosti a "výbavu" páté generace s tím rozdílem, že úsťová část závěru a hlavně je zkrácena na velikost COMPACTu. Toto provedení je vhodné pro ty kteří chtějí zbraň skrýt nebo ji nepoužívají jako zbraň primární. Je vhodná jako záložní zbraň pro příslušníky ozbrojených složek a osobní obranu.


..... a uvidíme s čím přijdou příště.